Aktualności Pływackie

Michal Rubacek zdyskwalifikowany na dwa lata

środa, 28 marzec 2012. Aktualności

Czeska Federacja Pływacka poinformowała, że Michal Rubacek został zdyskwalifikowany na dwa lata ze względu na pozytywny wynik badania antydopingowego przeprowadzonego w grudniu podczas mistrzostw kraju. U Rubacka wykryto ślady methylhexanamine, jest to taki sam suplement jaki wykryto u Seana Mahoneya oraz Fabioli Moliny.

Mistrzostwa Francji: trzy ostatnie miejsca na IO już zajęte

Napisał Adam Osiński niedziela, 25 marzec 2012. Aktualności

Ósmego dnia kwalifikacji olimpijskich w Dunkierce kolejne niespodzianki. W reprezentacji kraju na igrzyska nie znalazło się miejsce dla aktualnego mistrza Europy na 1500m stylem dowolnym z Budapesztu Senastiena Rouaulta, który w finale tej konkurencji popłynął 15:10,09s. Wszak kryterium FINA na tym dystansie wynosi 15.11.83s., jednak Francuz zajął dopiero trzecie miejsce (tylko dwóch zawodników z danego kraju ma prawo startu w IO).

Mistrzostwa Francji: Manaudou na igrzyska, Bosquet do domu

Napisał Adam Osiński sobota, 24 marzec 2012. Aktualności

Powracająca do pływania po urodzeniu córki Laure Manaudou odniosła kolejne zwycięstwo podczas siódmego dnia mistrzostw Francji rozgrywanych w Dunkierce. Tym razem Francuzka nie miała sobie równych na 200m stylem grzbietowym - 2:08.06s. Bez problemu rozprawiła się z minimum FINA, które na wynosi 2:10.84s. Rezultat jaki uzyskała, to czwarty wynik w tym roku na świecie.

44 pływaków w reprezentacji Australii na IO w Londynie

piątek, 23 marzec 2012. Londyn 2012, Aktualności

Australia wytypowała 44 pływaków do drużyny olimpijskiej na IO w Londynie. Australię będzie reprezentować 21 pływaków i 23 pływaczki. W reprezentacji znalazła się Leisel Jones, dla której będą to czwarte igrzyska oraz siostry Campbell – Cate i Bronte. Co ciekawe, Australijscy pływacy nie będą mieć swoich przedstawicieli w konkurencji 1500m stylem dowolnym, bowiem żaden ze startujących zawodników na najdłuższym dystansie ‘basenowym’ nie zdołał popłynąć poniżej kryteriów dających przepustkę na igrzyska olimpijskie w Londynie.

[WIDEO] Od Budapesztu do Debreczyna

Napisał Adam Osiński czwartek, 22 marzec 2012. Debreczyn 2012, Aktualności

Organizatorzy 31. Mistrzostw Europy w Pływaniu na długim basenie w Debreczynie przygotowali materiał filmowy przywołujący pływacką historię mistrzostw Starego Kontynentu organizowanych na Węgrzech. Począwszy od mistrzostw Europy juniorów w 2005 roku, a na ME w Debreczynie w 2012 roku kończąc.

Pływak z Jordanii przyłapany na dopingu

Napisał Adam Osiński wtorek, 20 marzec 2012. Aktualności

Jak informuje Washington Post, smutna wiadomość obiegła cały pływacki świat, otóż u Naziha Samera Mezayeka wykryto zabronioną substancję anaboliczną, za co 22-letni pływak z Jordanii został ukarany dwuletnią karą, czyli najwcześniej na słupku stanie dopiero we wrześniu 2013 roku. Tym samym nie zobaczymy go na starcie w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Igrzyska olimpijskie bez Iana Thorpe'a

Napisał Adam Osiński niedziela, 18 marzec 2012. Londyn 2012, Aktualności

Igrzyska olimpijskie bez Iana Thorpe'a

Niczym bańka mydlana prysnęła nadzieja Iana Thorpe’a o udziale w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Ostatnią szansą Australijczyka był występ na 100m stylem dowolnym podczas rozgrywanych w Adelajdzie mistrzostw Australii. Niestety wynik 50,35s. nie pozwolił 'Torpedzie' awansować do półfinału tej konkurencji. Tym samym spełniły się proroctwa Iana, o których pisaliśmy wcześniej.

Nasi Partnerzy