Aktualności Pływackie

MPSiM: eliminacje trzeciego dnia - relacja

Napisał Adam Osiński poniedziałek, 14 maj 2012. Olsztyn 2012, Aktualności

MPSiM: eliminacje trzeciego dnia - relacja

Trzeci dzień eliminacji pływackich mistrzostw Polski w Olsztynie odbył się bez większych wystrzałów fajerwerków i wybuchów emocji. Po seriach porannych na pewno ze sporym wyczekiwaniem będziemy wypatrywać występu Otylii Jędrzejczak na 100m stylem motylkowym oraz za sprawą wice mistrza świata na tym dystansie Konrada Czerniaka, rozstrzygnięcia tej samej konkurencji u mężczyzn.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie – zapowiedź zawodów

Napisał Adam Osiński czwartek, 03 maj 2012. Olsztyn 2012, Aktualności

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie – zapowiedź zawodów

Już 12 maja najlepsi pływacy i pływaczki z całej Polski staną na starcie Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu w Olsztynie. Jednak tym razem rywalizacja nie będzie się toczyła wyłącznie o medale i kolejność na podium, bowiem impreza stanowi ostatnią szansę na zdobycie kwalifikacji do reprezentacji kraju na igrzyska olimpijskie w Londynie.

Alexander Dale Oen nie żyje

Napisał Adam Osiński wtorek, 01 maj 2012. Aktualności

Alexander Dale Oen nie żyje

Powołując się na informację prasową podaną przez Norweski Związek Pływacki oraz Associated Press, norweski pływak, mistrz świata na 100m stylem klasycznym, Alexander Dale Oen zmarł podczas obozu treningowego w Flagstaff w Arizonie (USA).

VII Ogólnopolskie Zawody o Puchar Rycerza Kmity

Napisał Adam Osiński czwartek, 26 kwiecień 2012. Aktualności

VII Ogólnopolskie Zawody o Puchar Rycerza Kmity

Wielkie emocje, wspaniała atmosfera, jak co roku pyszny tort oraz udane starty pływaków i pływaczek - tak w telegraficznym skrócie podsumować można VII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu o Puchar Rycerza Kmity, które odbyły się w dniach 21-22 kwietnia w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym w Zabierzowie (OSR).

Mistrzostwa Chin: Londyn bez Liu Zige?

Napisał Adam Osiński piątek, 06 kwiecień 2012. Aktualności

Piątego dnia mistrzostw Chin rozgrywanych w Shaoxing, triumf na 200m stylem motylkowym, z drugim wynikiem na świecie w tym roku, odniosła srebrna medalistka z igrzysk olimpijskich w Pekinie Jiao Liuyang – 2:05,18s. Druga na mecie pojawiła się Gong Jie - 2:05.38s.

Mistrzostwa Japonii: Kitajima z rekordem świata w stroju tekstylnym

Napisał Adam Osiński piątek, 06 kwiecień 2012. Aktualności

Po tym jak Kosuke Kitajima 100m stylem klasycznym pokonał w czasie lepszym od rekordu Azji, z niecierpliwością oczekiwaliśmy rywalizacji z jego udziałem na 200m. Kosuke ponownie odniósł zwycięstwo, a uzyskany wynik 2:08.00s. uplasował go na szycie tegorocznej listy najlepszych wyników na świecie. Jest to jednocześnie najszybszy rezultat uzyskany w stroju tekstylnym.

Mistrzostwa Japonii: 2:04.69 Hoshi na 200m motylkowym

Napisał Adam Osiński czwartek, 05 kwiecień 2012. Aktualności

Natsumi Hoshi pokazała dzisiaj, że wynik 2:05.61 (rekord życiowy Otylii Jędrzejczak) najprawdopodobniej nie da medalu olimpijskiego, a jedynie awans do finału. Japonka podczas kolejnego dnia mistrzostw kraju w finale uzyskała czas 2:04.69 i ustanowiła nowy rekord Japonii. Jest to drugi w historii rezultat uzyskany w stroju tekstylnym.

Nasi Partnerzy