MPSiM: eliminacje czwartego dnia - podsumowanie

Napisał Adam Osiński wtorek, 15 maj 2012. Olsztyn 2012, Aktualności

MPSiM: eliminacje czwartego dnia - podsumowanie

Na pierwszy rzut czwartego dnia eliminacji mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie poszły kraulistki na 100m i tutaj najszybciej w eliminacjach pływała Katarzyna Wilk z katowickiej AWF – 57,74s.

W tej samej konkurencji ponowną próbę wypełnienia minimum na 50m dowolnym odbyła Anna Dowgiert ze Śląska Wrocław, tym razem uzyskała wynik daleki od kwalifikacji na igrzyska - 25,77s. Inaczej do startu podeszła Aleksandra Urbańczyk, która podobnie jak Ania od początku mistrzostw stara się uporać z czasem 25,27s. na 50m dowolnym. Ola popłynęła równo całe 100m i z siódmym rezultatem zakwalifikowała się do popołudniowego finału, gdzie zapewne ponownie będzie starała się spełnić kryteria Związku i FINA w sprincie na 50m.

W tej samej konkurencji wśród mężczyzn eliminacje wygrał Konrad Czerniak z KS Wisła Puławy 50,49s. Natomiast Daniel Rzadkowski z MUKS Olimpijczyk Suwałki wypełnił minimum na mistrzostwa Europy w Antwerpii uzyskując czas 23,15s. na pierwszych pięćdziesięciu metrach.

Następnie na starcie stanęli zawodnicy i zawodniczki specjalizujące się w stylu klasycznym. 1:11,50s. u pań Pauliny Zachoszcz i 1:03,37s. Przemysława Gorczycy u panów pozwoliło tym zawodnikom na start w finale A z toru numer 4.
Wyścig finałowy panów zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ jest o co walczyć – stawką jest wyjazd na igrzyska olimpijskie w Londynie. Zwycięzca 100m stylem klasycznym z miejsca zapewni sobie start na IO w sztafecie 4x100m stylem zmiennym (reprezentacja Polski wywalczyła prawo startu sztafety w mistrzostwach świata w Szanghaju w 2011 roku).

Po żabkarzach na starcie zameldowali się specjaliści od sprintu w stylu motylkowym. Z jedną długością pływalni najlepiej poradziła sobie Anna Dowgiert z wrocławskiego Śląska – 27,64s., zaś jej kolega klubowy Jacek Sokulski uzyskał pierwszy czas u mężczyzn - 24,53s.
Na tym dystansie zawodnicy nie zdobywają kwalifikacji olimpijskich.

Na koniec czwartego dnia rozegrano wolniejsze serie najdłuższej konkurencji zawodów – 1500m stylem dowolnym kobiet. Pierwszy czas, z ogromną przewagą nad drugą zawodniczką (ponad 25 sekund), uzyskała Aleksandra Bernat z Warty Poznań – 17:14,20s.

Potem na starcie pojawili się długodystansowcy na 800m stylem dowolnym. Tutaj w eliminacjach zwyciężył Bartłomiej Lassek z MKS Trójka Łódź - 8:18,90s.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy