Marcin Tarczyński poniżej minimum na igrzyska!

Napisał Adam Osiński niedziela, 13 maj 2012. Olsztyn 2012, Aktualności

Marcin Tarczyński wypełnił normę uprawniającą do startu w igrzyskach olimpijskich w Londynie na dystansie 100m stylem grzbietowym podczas drugiego dnia pływackich mistrzostw Polski w Olsztynie.

Zawodnik reprezentujący Kapry Armexim Pruszków uzyskał czas 54,12s., co stanowi jednocześnie nowy rekord kraju seniorów. Poprzedni rekordowy rezultat również należał do niego (54,59s.) i ustanowiony został podczas zawodów Grand Prix USA w Indianapolis. Wtedy do minimum Marcinowi zabrakło 0,19s.

Srebrny medal wywalczył Radosław Kawęcki z Kornera Zielona Góra – 55,23s., natomiast trzeci był Marcin Unold z AZS AWF Katowice – 55,67s. Miejsca na podium zabrakło dla wczorajszego zwycięzcy 200m stylem grzbietowym Krzysztofa Jankiewicza – 55,96s., który ostatecznie sklasyfikowany został na czwartym miejscu.

Emocji nie zabrakło również w wyścigu kobiet na 100m grzbietem. Złoty medal z nowym rekordem Polski trafił do Alicji Tchórz z Juvenii Wrocław – 1:01,02s. Minimum olimpijskie na tym dystansie wynosi 1:00,82s.
Druga była koleżanka klubowa Alicji - Klaudia Naziębło – 1:02,13s., zaś trzecia Anna Kozłowska z 15 Bydgoszcz – 1:03,64s.

O Autorze

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.