Złoto Kawęckiego na 200m grzbietem!

czwartek, 08 grudzień 2011. Szczecin 2011

Złoto Kawęckiego na 200m grzbietem!

Radosław Kawęcki na dystansie 200m stylem grzbietowym zdobywa pierwszy złoty medal dla reprezentacji Polski na tych mistrzostwach. ‘Kawa’ nie dał złudzeń rywalom, od początku przewodził stawce. Pewnie i z dużą przewagą, niesiony gromkim dopingiem zgromadzonych w szczecińskiej Floating Arenie kibiców z czasem 1:49,15s. zwyciężył w swojej koronnej konkurencji.

"Od września ciężko trenowałem do tego wyścigu. Desperacko chciałem zdobyć złoty medal i wygrać przed własną publicznością" - mówił po wyścigu Radek.

Drugi na mecie, z prawie 1,5 sekundową stratą do Radka, był Hiszpan Achwin Wildeboer – 1:50,63s. Na trzecim stopniu podium stanął Węgier Peter Bernek – 1:51,21s.

Radka będziemy mieli okazję podziwiać jeszcze trzeciego dnia mistrzostw podczas eliminacji na 100m stylem grzbietowym. Mamy nadzieję, że w późniejszym półfinale i finale również ;) Miejmy nadzieję, że tym osiągnięciem otworzył on dobrą passę polskich pływaków na tej imprezie. Gratulujemy zawodnikowi i jego trenerowi Jackowi Miculowi.

Nasi Partnerzy