Znamy plan startów biało-czerwonych na ME w Szczecinie

czwartek, 17 listopad 2011. Szczecin 2011

Dla wszystkich kibiców pływania, którzy interesują się zbliżającymi mistrzostwami Europy na basenie 25-metrowym w Szczecinie, mamy dobrą wiadomość. Znamy już plan startów naszych reprezentantów na ME.

Oprócz stylu motylkowego, Paweł Korzeniowski zamierza spróbować do ścigania się kraulem. Jego kibice będą mogli oglądać na 200 i 400m stylem dowolnym oraz 200m stylem motylkowym. Natomiast Konrad Czerniak zamierza zaprezentować się w stałym repertuarze, czyli na 50m dowolnym oraz 50 i 100m stylem motylkowym. Również Radosław Kawęcki nie eksperymentuje – 100 i 200m grzbietem w jego wykonaniu. Prosto z Kalifornii, do Szczecina przyleci również Mateusz Sawrymowicz, w jego repertuarze znajduje się 400 i 1500m stylem dowolnym. Otylia Jędrzejczak weźmie udział w dwóch konkurencjach – 100 i 200m stylem motylkowym.

Starty pozostałych naszych reprezentantów uwzględniono w pliku .pdf Przypomnijmy, mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie w Szczecinie odbędą się w dniach 8-11 grudnia na basenie należącego do obiektów MOSRiR-u - Floating Arena. Obiekt mieści się w Szczecinie na przy ulicy Wąskiej 16.

Organizatorzy mistrzostw Europy w pływaniu w Szczecinie spodziewają się, że w ich imprezie weźmie udział ponad 640 zawodników i zawodniczek. W sumie, wraz z trenerami, oficjelami i akredytowanymi dziennikarzami, liczba gości sięgnie ok. 1000 osób.

W pierwszym wydarzeniu tej rangi w naszym kraju weźmie udział 44 reprezentantów Polski, pełna lista kadrowiczów dostępna jest tutaj. Transmisję z zawodów na żywo przeprowadzi TVP oraz Eurosport.

Kilka ciekawostek o szczecińskiej imprezie znajdziecie tutaj.

Nasi Partnerzy