Polska na czwartym miejscu tabeli medalowej ME w Szczecinie

Napisał Adam Osiński poniedziałek, 12 grudzień 2011. Szczecin 2011

Reprezentacja Polski z dorobkiem 8 medali (5 złotych i 3 brązowe) zdobyła czwarte miejsce w tabeli medalowej XV mistrzostw Europy w Szczecinie.

Do tego wyniku przyczynił się rewelacyjny na tych mistrzostwach Konrad Czerniak, który zdobył złoty medal na 50m dowolnym i 100m motylkiem oraz brązowy w sprincie na 50m delfinem. Swoje dwie złote ‘cegiełki’ do tego wyniku dołożył grzbiecista Radosław Kawęcki – podwójnie złoty, zarówno na 100 jak i 200 metrów. Złoty krążek zdobył również mistrz długiego dystansu Mateusz Sawrymowicz na 1500m stylem dowolnym.

Brązowe medale dla reprezentacji Polski zdobywali również Paweł Korzeniowski na 400m stylem dowolnym oraz kobieca sztafeta 4x50m stylem zmiennym (Urbańczyk, Ścieszko, Dowgiert i Wilk)

To nasze najlepsze osiągnięcie medalowe od mistrzostw Europy na krótkim basenie w Debreczynie w 2007 roku. Do tej pory najwięcej medali zdobyliśmy w Helsinkach w 2006 roku, wtedy nasza ekipa sięgnęła aż po 12 krążków, z czego 3 z najcenniejszego kruszcu, 5 srebrnych i 4 brązowe.

Na pierwszym miejscu znaleźli się reprezentanci Niemiec z 10 krążkami (7 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy), na drugim zawodnicy z Danii z dorobkiem 14 trofeów (5-7-2), a na trzecim Hiszpanie, którzy na swoim koncie zgromadzili 12 'krążków' (5-5-2).

O Autorze

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.