Mateusz Sawrymowicz zwycięża na 1500m stylem dowolnym!

Napisał Adam Osiński sobota, 10 grudzień 2011. Szczecin 2011

Mateusz Sawrymowicz wygrywa poranne wyścigi na dystansie 1500m stylem dowolnym mężczyzn. Szczecinianin ścigając się jedynie z upływającym czasem uzyskał wspaniały rezultat 14:29,81s., czyli wynik bardzo zbliżony do jego rekordu Polski 14:24,54s. Tak szybko nie pływał od mistrzostw Europy na krótkim basenie w Helsinkach w 2006 roku, gdzie uzyskał czas 14:28,43s. i stanął na drugim stopniu podium.

Osiągnięcie Mateusza z dzisiejszych serii porannych to trzeci tegoroczny rezultat na świecie. Szybciej pływał tylko jego dwaj koledzy treningowi ze Stanów Zjednoczonych - Tunezyjczyk Oussama Mellouli (14,24,16s.) i Duńczyk Mads Glaesner (14:29,52s.), który wystąpi tutaj w Szczecinie w wieczornej sesji zawodów, płynąc w najszybszej serii.

W sesji popołudniowej rozegrana zostanie najsilniejsza seria wyścigu na 1500m i mocno trzymamy kciuki, aby pozostali zawodnicy popłynęli wolniej od naszego mistrza świata z Melbourne.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy