Mateusz Sawrymowicz mistrzem Europy na 1500m dowolnym!

Napisał Adam Osiński sobota, 10 grudzień 2011. Szczecin 2011

Mateusz Sawrymowicz mistrzem Europy na 1500m stylem dowolnym na krótkim basenie! Ta informacja zelektryzowała zgromadzoną we Floating Arenie publiczność. Najlepsze jest to, że złoty medal wywalczył siedząc na trybunach nerwowo oglądając najszybszy wyścig na 1,5km.

Podczas biegu spiker na bieżąco informował kibiców o pozycji Mateusza względem ścigających się ‘w finale’ po złoto Pala Joensena i Madsa Glaesnera.

Przypomnijmy, Mateusz Sawrymowicz płynący w porannych eliminacjach uzyskał najlepszy czas – 14:29,81s. Z tego względu, zawodnicy startujący w najszybszej serii popołudniowej, aby myśleć o złotym medalu, w pierwszej kolejności musieli się rozprawić z wynikiem Sawrymowicza.

Podczas ceremonii medalowej brawom nie było końca. Potem już tylko spiker ogłosił: 'Mistrz wrócił!', a tłum zgromadzonych we Floating Arenie polskich kibiców widać w pełni się z tym zgodził, ponieważ owacjom na stojąco nie było końca! Tak się wygrywa we własnym mieście.

Poniżej zamieszczamy Wam wypowiedzi medalistów:

"Jestem totalnie zaskoczony moim czasem uzyskanym w wolniejszych seriach porannych eliminacji. Liczyłem, że popłynę ok. 14:40, ale atmosfera na tym wspaniałym obiekcie i fantastyczne wsparcie kibiców pozwoliły popłynąć mi jeszcze szybciej" – Mateusz Sawrymowicz.

"Oczywiście, że jestem bardzo zawiedziony moim czasem. Jestem pewny, że wyprzedziłbym Mateusza w bezpośredniej walce" – powiedział Duńczyk Mads Glaesner po finałowym wyścigu na 1500m dowolnym.

"Jestem szczęśliwy z brązowego medalu, ale miałem nadzieję na lepszy czas. Było jasne, że Polacy świetnie się zaprezentują przed własną publicznością" – Sergiy Frolov z Ukrainy.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy