Konrad Czerniak 'złoty' na 100m motylkiem!

Napisał Adam Osiński piątek, 09 grudzień 2011. Szczecin 2011

Konrad Czerniak na 100m stylem motylkowym zdobywa trzeci złoty medal dla reprezentacji Polski. Tym razem nasz 'Mistrz z Puław' był bezkonkurencyjny na 100m stylem motylkowym – czyli w konkurencji, w której zdobył srebrny medal na mistrzostwach świata w Szanghaju.
Uzyskany przez Konrada rezultat to nowy rekord Polski na tym dystansie - 49,62s.!

"Po moim srebrnym medalu w Szanghaju i miejscu zaraz za Michaelem Phelpsem, oczekiwania wobec mnie w Polsce znacznie wzrosły. Myślę, że dobrze radzę sobie z presją i cieszę się tymi mistrzostwami" - Konrad Czerniak.

Po starcie czerniak został uhonorowany przez zgromadzonych we Floating Arenie owacjami na stojąco oraz największymi i najgłośniejszymi brawami na tych mistrzostwach. To drugi medal Konrada na tej imprezie i czwarty dla reprezentacji Polski, wcześniej Czerniak triumfował na 50m stylem dowolnym bijąc przy tym rekord Polski.

Srebrny medal zdobył rekordzista świata i Europy Rosjanin Evgeny Korotyshkin - 49,88s., zaś trzecie miejsce przypadło Belgowi Francois Heersbrandtowi - 50,44s.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy