Konrad Czerniak z rekordem Polski w finale 50m motylkowym

Napisał Adam Osiński niedziela, 11 grudzień 2011. Szczecin 2011

Z trzecim czasem - 22,80s., a zarazem nowym rekordem Polski seniorów do półfinału 50m stylem motylkowym awansuje Konrad Czerniak. Poprzedni rekordowy rezultat należał do Adama Pluteckiego z Kornera Zielona Góra, ustanowiony został podczas mistrzostw Polski w 2009 roku i wynosił 22,95s.

Konrad Czerniak to podwójny złoty medalista mistrzostw Europy w Szczecinie na 50m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym.

"Bardzo dobrze mi się płynęło, zupełnie nie ma porównania z rannym pływaniem. Rano byłem trochę niewyspany, nienajlepiej się czułem, popołudniu było zupełnie inaczej. Mówiąc krótko ‘niosło mnie’.  Nawet na końcówce zwolniłem delikatnie. Mam nadzieję, że na finał jakaś rezerwa jeszcze jest, będę starał się coś urwać jeszcze i oczywiście wygrać. Myślę, że w ten wyścig będzie bardzo wyrównany, bez żadnego faworyta. Fajnie będzie, będzie można się pościgać i cieszy mnie to, że rywale będą mocni. Dla tej publiczności aż nie wypada wolno pływać" - powiedział nam chwile po swoim wyścigu Konrad Czerniak.

Drugi z Polaków, Marcin Babuchowski zajął 19 miejsce (27,75s.) i nie zobaczymy go późniejszym finale tej konkurencji. Najszybszy czas półfinałów uzyskał Rosjanin Nikita Konovalov – 22,70s.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy