Aleksandra Urbańczyk z nowym rekordem życiowym na 50m grzbietowym

Napisał Adam Osiński sobota, 10 grudzień 2011. Szczecin 2011

Aleksandra Urbańczyk z pierwszym czasem (26,83s.) awansowała do półfinału 50m stylem grzbietem. Wynik Oli to jej rekord życiowy w strojach tekstylnych.

Ola zrezygnowała na tych mistrzostwach ze startu na 100m stylem zmiennym, aby być w lepszej dyspozycji przed grzbietowym sprintem.

"Jestem zadowolona, pobity rekord życiowy mimo, że nie płynęłam na maksa, rywalki mimo że za plecami, też mają rezerwy. Już na dwa tygodnie przed mistrzostwami rozważałam wycofanie z 'setki' zmiennym, gdyż koliduje ona z wyścigami na 50m grzbietem. Od dwóch dni siedzę na trybunach i obserwuję co się dzieje. Liczę, że doping publiki jeszcze mocniej mnie zmobilizuje i poniesie" – Aleksandra Urbańczyk.

Z 9 czasem do półfinału weszła również Ala Tchórz – 27,68s.

"W końcu mogę tu przyjść i powiedzieć, że jestem zadowolona. Może start nie był idealny, ale w końcu pobity rekord życiowy" – Alicja Tchórz.

Pomimo uzyskania 13 rezultatu – 27,77s., w seriach popołudniowych nie zobaczymy Klaudii Naziębło. Podopieczna Roberta Poniatowskiego i Grzegorza Widanki jest trzecią Polką, a w myśl zasady rozgrywania konkurencji na mistrzostwach, do półfinału mogą awansować tylko dwie zawodniczki z danego kraju.

"Jest lepiej aniżeli czwartek, forma rośnie. Rano trzeba było szybko pływać, bo mamy wysoki poziom na 50m grzbietem i niestety jestem trzecia z Polek, a 13 ogólnie. Na pewno teraz w lepszym humorze i z lepszym nastawieniem przystąpię do rywalizacji na 200m grzbietem" - Klaudia Naziębło.

23 rezultat porannych eliminacji uzyskała Maja Zawiszewska – 27,94s. i podobnie jak Klaudia, jej również nie udało się przejść kwalifikacji.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy