Dowgiert czwarta na 50m motylem

wtorek, 22 maj 2012. Debreczyn 2012

Anna Dowgiert zajęła czwarte miejsce w finale 50m st. motylkowym podczas drugiego dnia mistrzostw Europy na długim basenie w Debreczynie. Czas Polki to 26.38s. Zwyciężyła Szwedka Sarah Sjoestroem - 25.64s.

Przypomnimy, że dzień wcześniej w półfinale tej konkurencji Ania ustanowiła nowy rekord Polski – 26.36.

Przed zawodniczką Śląska Wrocław jeszcze występ na 50m st. dowolnym, gdzie będzie walczyła o olimpijski paszport.

Do finału 200m stylem zmiennym nie udało się awansować Łukaszowi Wójtowi, który zajął 14 miejsce w półfinale tej konkurencji i nie zobaczymy go w jutrzejszym finale. Czas Łukasza – 2:02.40s. – jest lepszy aniżeli uzyskany przez niego rezultat w finale mistrzostw Polski w Olsztynie (2:02.72). Jednak, aby myśleć o występie wśród najlepszej ósemki mistrzostw w Debreczynie należało popłynąć 2:01.17s. Najszybciej popołudniu pływał Węgier Laszlo Cseh – 1:57.80s.