Anna Dowgiert poniżej minimum na igrzyska olimpijskie!

Napisał Adam Osiński sobota, 26 maj 2012. Londyn 2012, Debreczyn 2012

Anna Dowgiert poniżej minimum na igrzyska olimpijskie!

Wynikiem 25,23s. na 50m stylem dowolnym Anna Dowgiert wypełniła normę kwalifikacyjną na igrzyska olimpijskie w Londynie podczas eliminacji szóstego dnia pływackich mistrzostw Europy w Debreczynie. Zawodniczka wrocławskiego Śląska i podopieczna trenera Adama Rzeczkowskiego uporała się z minimum A przyjętym przez Polski Związek Pływacki, które na tym dystansie wynosiło 25,27s.

Oczywiście 25,23s. to nowy rekord życiowy Ani. Rekord kraju niezmiennie wynosi 25,14s., ustanowiony został podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie i należy do Agaty Korc, niegdyś również zawodniczki Śląska Wrocław.

Z kolei drugiej naszej reprezentantce startującej na tym dystansie - Oli Urbańczyk – do minimum i szczęścia zabrakło jedynie 0,03s. – 25.30s. Jednak trzymajmy mocno kciuki za jej start w półfinale tej konkurencji, gdzie ponownie stoczy walkę z czasem 25,27s.

W tej samej konkurencji wśród mężczyzn, z piętnastym rezultatem porannych eliminacji do półfinału 50m stylem dowolnym awansował Filip Wypych – 22,70s. W ‘szesnastce’ Filip również będzie miał okazję aby zmierzyć się z normą kwalifikacyjną na IO w Londynie, która na tym dystansie wynosi 22,11s.
Kwalifikacje luźno wygrał Frederick Bousquet – 22,29s.

W sprincie na 50m stylem klasycznym 17 czas uzyskała Ewa Ścieszko – 32,55s. Wynik dający wejście do finału to 32,49s. Czas Ewy, kiedy stawała na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Polski w Olsztynie, to 32,34s.

Z uwagą przyglądaliśmy się startom na dystansie 200m stylem motylkowym kobiet. W konkurencji tej wystartowało tylko 18 zawodniczek, z czego 16 wchodziło do półfinału. Pierwszy czas uzyskała rekordzistka Europy na tym dystansie Katinka Hosszu z Węgier – 2:07,79s.
Polska norma kwalifikacyjna na igrzyska olimpijskie, z którą nie poradziła sobie w Olsztynie nasza najlepsza delfinista Otylia Jędrzejczak, wynosi 2:08,95s.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy