Mistrzostwa Europy LEN - Budapeszt 2010

Mistrzostwa Europy w Budapeszcie – podziękowania

środa, 18 sierpień 2010. Budapeszt 2010

Z tego miejsca za pośrednictwem naszego Portalu, chcielibyśmy podziękować tym wszystkim, dzięki którym możliwy stał się wyjazd i udział dwuosobowej ekipy plywanie.net w mistrzostwach Europy w Budapeszcie. Wyprawa nie doszłaby do skutku gdyby nie nieodzowne wsparcie Pana Prezesa KLUBBEN Polska (w tym też Swimshop Polska) Macieja Kinala oraz Pana Prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego - Zbigniewa Dubiela.

ME: Węgierska dominacja

niedziela, 15 sierpień 2010. Budapeszt 2010

Ostatni blok finałowy Mistrzostw Europy w Budapeszcie. Alshammar i Bousquet wygrywają sprint kraulowy. Węgierska dominacja na 200m motylem kobiet oraz 400m zmiennym mężczyzn. Francuzi rozdają karty w sztafecie, a Polacy powtarzają wyścig z eliminacji.

Wrażenia z mistrzostw Europy w Budapeszcie

Napisał Adam Osiński sobota, 14 sierpień 2010. Budapeszt 2010

Zacznijmy od początku, czyli naszego przyjazdu do Budapesztu, w mieście (w ścisłym centrum!) nie zauważyliśmy ani jednego plakatu promującego imprezę, dla przykładu w 2008 roku w Eindhoven nie dało się przejść bez zauważenia plakatów, reklam i billboardów informujących gdzie odbywają się najważniejsze zawody na Starym Kontynencie, co więcej, były strzałki jak dojść na basen. Tutaj nie było nic, pierwsze plakaty zauważyliśmy dopiero w centrum prasowym. Wypadałoby rozwiesić takie informacje w miejscach gdzie codziennie przewija się wiele ludzi np. w centach handlowych, dworcach autobusowych i kolejowych, lotniskach etc.

Porażka PZP w wersji 2.0?

Napisał Krzysiek Olszewski wtorek, 17 sierpień 2010. Budapeszt 2010, Aktualności

Porażka PZP w wersji 2.0?

Mistrzostwa Europy w Budapeszcie za nami, a więc nadszedł czas podsumowania i rozliczenia naszej reprezentacji. Tak jak w Eindhoven w 2008 roku tak i teraz Polska zdobyła 2 medale. Korzeniowski po raz kolejny pokazał swoją pozycję jako lidera polskiego pływania, a Sawrymowicz, który nękany był kontuzjami został zastąpiony wschodzącą gwiazdą polskiego sprintu Czerniakiem.

Sztafeta w finale, zmienniści za burtą

niedziela, 15 sierpień 2010. Budapeszt 2010

Eliminacje ostatniego dnia Mistrzostw Europy w Budapeszcie przyniosły miły akcent dla polskiej drużyny. Sztafeta 4x100m zmiennym w składzie Kawęcki, Wolniak, Korzeniowski, oraz Czerniak zakwalifikowała się do finału z 5-tym czasem!

Francuscy pływacy osiągną kolejny rekord?

sobota, 14 sierpień 2010. Budapeszt 2010

Francuscy pływacy mogą osiągnąć swój najlepszy rezultat w historii mistrzostw Europy pod względem ilości zdobytych medali. Przed ostatnim dniem mistrzostw w Budapeszcie dotychczas francuska ekipa zgromadziła ich xx - xx złotych, xx srebrnych i xx brązowych medali. Francja prowadzi w tabeli medalowej.

Nasi Partnerzy