Krzysiek Olszewski

Krzysiek Olszewski

Związany z portalem od 2005 roku. Wychowanek Delfina Toruń oraz absolwent SMS-u Oświęcim. Ukończył studia na Michigan State University w USA. Na plywanie.pl zajmuje się stroną techniczną portalu, chociaż czasem napisze parę kontrowersyjnych felietonów.

Fenomen Phelpsa od "kuchni"

Napisał Krzysiek Olszewski niedziela, 17 sierpień 2008. Pekin 2008, Aktualności

Michael Phelps jest najlepszym pływakiem na świecie, najlepszym olimpijczykiem w historii, oraz można powiedzieć najlepszym sportowcem jaki w tej chwili czynnie uprawia sport. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Michael zdobył 8 złotych medali i pobił rekord Marka Spitza o jeden krążek. Każdy sobie zadaje pytanie jak jest to możliwe, jak on to robi, i w czym tak naprawdę jest fenomen Phelpsa?

Porażka trenerów i szkolenia centralnego

Napisał Krzysiek Olszewski wtorek, 19 sierpień 2008. Aktualności

Porażka trenerów i szkolenia centralnego

Reprezentanci Polski w pływaniu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie startowali 35 razy, z czego tylko 11 razy poprawiali rekordy życiowe. Szybka matematyka i jest 31% poprawy w 17-sto osobowej ekipie. Osoby, które poprawiły wyniki to w szczególności Katarzyna Baranowska, Agata Korc oraz nabierające doświadczenia juniorki. Jak to często jest mawiane "liczby nie kłamią" i trzeba zadać sobie pytanie co się stało, że najbardziej dynamicznie rozwijająca się dyscyplina w Polsce zawiodła na najważniejszej imprezie sportowej na świecie? Kto ponosi odpowiedzialność za żenująca postawę reprezentacji? Spróbuję Wam przybliżyć obraz polskiego pływania.

Porażka PZP w wersji 2.0?

Napisał Krzysiek Olszewski wtorek, 17 sierpień 2010. Budapeszt 2010, Aktualności

Porażka PZP w wersji 2.0?

Mistrzostwa Europy w Budapeszcie za nami, a więc nadszedł czas podsumowania i rozliczenia naszej reprezentacji. Tak jak w Eindhoven w 2008 roku tak i teraz Polska zdobyła 2 medale. Korzeniowski po raz kolejny pokazał swoją pozycję jako lidera polskiego pływania, a Sawrymowicz, który nękany był kontuzjami został zastąpiony wschodzącą gwiazdą polskiego sprintu Czerniakiem.

Nasi Partnerzy