Grand Prix Polski w Suwałkach blisko rekordu!

Napisał Adam Osiński wtorek, 22 październik 2013. Aktualności, Zawody

Grand Prix Polski w Suwałkach blisko rekordu!

136 zawodników (!) postanowiło wziąć udział w pierwszych w tym sezonie zawodach Grand Prix Polski w pływaniu.

Niestety nie udało się pobić ubiegłorocznego rekordu Polski w ilości zgłoszonych zawodników podczas inauguracyjnych zawodów GP. Wtedy na starcie pojawiło się tylko 128 pływaków. Na otarcie łez pozostaje fakt, że rekord ciągle należy do... Suwałk.

W niektórych konkurencjach z trudem udało się skompletować nawet jedną serię! Dość wspomnieć, że nierzadko większą frekwencją cieszą się zawody okręgowe...

Zrozumiałe, że ze względu na otwarcie w 2010 roku nowego Aquaparku w Suwałkach, Związek chciał nagrodzić miasto organizacją prestiżowych (?) zawodów cyklu Grand Prix. Jednak zapomniano o tym, że jest to miasto znacznie odległe od większości głównych ośrodków pływackich w Polsce i jak pokazuje ilość uczestników zgłoszonych do zawodów, większość pływaków wybrało treningi w klubach zamiast rywalizacji w najważniejszych cyklicznych pływackich zawodach w kraju.

Jak widać, Suwałki nie stanowią atrakcyjnego punktu zbornego dla zawodów GP Polski. Na szczęście, w sezonie 2014/15 nowy cykl rozpocznie Kraków, który w ostatnich latach notował rekordowe ilości uczestników na nowej pływalni tamtejszej AWF.

Na osłodę w Suwałkach będziemy mogli podziwiać występy naszych najlepszych pływaków z Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk, Radosławem Kawęckim i Pawłem Korzeniowskim na czele.

Ola zaprezentuje się sześciokrotnie, wystąpi we wszystkich sprintach na 50m (stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym) oraz na 100m stylem zmiennym i st. grzbietowym.

Również sześć startów dla Radka Kawęckiego przygotował trener Jacek Miciul. Kawęcki zaprezentuje się na 50m i 400m st. dowolnym, 100m st. zmiennym oraz 50, 100 i 200m grzbietowym.

W tyle nie pozostał Paweł Korzeniowski, który na słupku stanie sześciokrotnie - na 100 i 200m st. dowolnym, 100 i 200m st. zmiennym oraz 100 i 200m st. motylkowym.

Zawody odbędą się 26-27 października na pływalni Aquapark mieszczącej się przy ulicy Jana Pawła II 7 w Suwałkach. Gorąco zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy