Robert Wilk

Robert Wilk

Robert Wilk, najstarszy z trójki pływackiego rodzeństwa Wilków. Trenuje swoją siostrę – Katarzynę Wilk.

Pływak i trener AZS AWF Katowice, wykładowca oraz doktorant na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Prócz swojej siostry, do startu w igrzyskach w Londynie przygotowywał Karolinę Szczepaniak, Aleksandrę Putrę, Dianę Sokołowską oraz Sławomira Kuczko. Obecnie jest w trakcie tworzenia grupy sprinterskiej w klubie AZS AWF Katowice.

Robert to ciągle czynny zawodnik katowickiej AWF. Pływanie uprawia od ponad 16 lat. W swojej karierze zdobył wiele tytułów mistrzowskich, z których najważniejszy to złoty medal na dystansie 50m stylem dowolnym. Jego rekord życiowy w powyższej konkurencji to 21.80s. - jeden z najlepszych wyników w historii polskiego pływania. Jako zawodnik może pochwalić się wieloma rekordami Polski seniorów, z których niektóre (4x50m zmiennym i 4x100m zmiennym) istnieją do dziś.

Reprezentował kraj na zawodach międzynarodowych m.in. letniej Uniwersjadzie w Belgradzie w 2009 roku, do której przygotowywał się w Hiszpanii z grupą najlepszych polskich sprinterów pod okiem Bartosza Kizierowskiego. W tej samej grupie, w której obecnie trenuje Otylia Jędrzejczak i Konrad Czerniak.

Jego młodszy brat - Krzysztof przebywa obecnie w Stanach Zjednoczony gdzie studiuje MBA international business na studiach magisterskich. Krzysztof również może pochwalić się wieloma medalami mistrzostw Polski, jak i startami na arenie międzynarodowej m.in. mistrzostwa Europy juniorów w Antwerpii w 2007 roku, gdzie dwukrotnie zajmował 5 miejsca (w sztafecie 4x100 i 4x200m dowolnym). W ubiegłym roku zdobył tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych NCAA II w pływaniu i jak sam mówi, nie udałoby mu się tego osiągnąć bez cennych wskazówek jego brata Roberta.

Nasi Partnerzy