Rekord świata Yang Suna na 1500m dowolnym, Sawrymowicz siódmy

Napisał Adam Osiński sobota, 04 sierpień 2012. Londyn 2012, Aktualności

Rekord świata Yang Suna na 1500m dowolnym, Sawrymowicz siódmy

W ostatniej indywidualnej konkurencji pływackiej na igrzyskach olimpijskich w Londynie Chińczyk Yang Sun z fenomenalnym rezultatem 14:31,02s. zdobył złoty medal na 1500m stylem dowolnym.

Jego wynik to poprawiony własny rekord życiowy oraz rekord globu na tym dystansie.

Finał rozpoczął się bardzo nerwowo od... falstartu Yanga. Kibice wstrzymali oddech, czyżby główny pretendent do złotego medalu miał zostać zdyskwalifikowany? Jednak sędziowie stwierdzili, że zawiodła aparatura i zezwolili faworytowi na start.

Od pierwszych metrów stawce przewodził Yang płynący poniżej międzyczasów własnego rekordu świata - 14:34,14s. Dzisiaj w olimpijskim basenie to Sun Yang rozdawał karty, rywalizacja pozostałych konkurentów toczyła się o dalsze miejsca na podium.

Jest to trzeci medal dla Yanga na tych igrzyskach, poprzednio triumfował na 400m dowolnym, a na 200m był drugi.

Srebrny medal wywalczył trzeci przed czteroma laty Kanadyjczyk Ryan Cochrane - 14:39,63s. Po brąz sięgnął mistrz olimpijski z Pekinu Tunezyjczyk Oussama Mellouli - 14:40,31s., który nie kończy startów na igrzyskach, bowiem wystąpi jeszcze w pływaniu na wodach otwartych na 10km.

Mateusz Sawrymowicz przez większą część dystansu zajmował szóstą pozycję, na finiszu wyprzedził go Amerykanin Connor Jaeger i ostatecznie Polak zajął siódme miejsce - 14:54,32s.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy