Natalia Charłos z kwalifikacją olimpijską na 10km!

Napisał Adam Osiński niedziela, 10 czerwiec 2012. Londyn 2012

Natalia Charłos z kwalifikacją olimpijską na 10km!

Natalia Charłos wywalczyła kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Londynie na dystansie 10 kilometrów na wodach otwartych. Zawody eliminacyjne kobiet odbyły się 9 czerwca 2012 roku w Setubal w Portugalii. Charłos zajęła ósme miejsce z czasem 1:44.42.4. Do zwyciężczyni Amerykanki Haley Anderson straciła zaledwie 12 sekund - 1:44:30,6.

Osiągnięcie Natalii to pierwsza kwalifikacja olimpijska w historii polskiego kobiecego pływania długodystansowego.

Do igrzysk awansuje po 10 najlepszych pływaczek i pływaków z mistrzostw świata w Szanghaju w 2011 roku oraz 9 najlepszych rezultatów kobiet i mężczyzn z Setubal. Dodatkowo wybranych zostanie 5 pływaków i pływaczek z każdego kontynentu, którzy jeszcze nie uzyskali kwalifikacji. Jedno miejsce, zarówno u kobiet jak i mężczyzn przewidziane jest jeszcze dla organizatorów igrzysk.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy