Florent Manaudou królem sprintu

piątek, 03 sierpień 2012. Londyn 2012, Aktualności

Francuz Florent Manaudou wywalczył złoty medal olimpijski w finale 50m st. dowolnym, najszybszej konkurencji igrzysk. Wynik Manaudou to najlepszy wynik uzyskany w stroju tekstylnym - 21.34.

Nie mogę uwierzyć w to, co dokonałem, to niewiarygodnie, szczególnie jak spojrzę na czas. Widziałem, że siostra (Laure) płakała kiedy podniosłem głowę - mówił na gorąco po wyścigu Florent Manaudou w rozmowie z dziennikarzem Eurosportu.

Drugie miejsce, ze stratą 20 setnych sekundy wywalczył Amerykanin Cullen Jones - 21.54, a dopiero na trzecim miejscu uplasował się mistrz olimpijski z Pekinu, aktualny mistrz i rekordzista świata Brazylijczyk Cesar Cielo Filho - 21.59.

Z piątym czasem finiszował mistrz olimpijski z Sydney Amerykanin Antonhy Ervin 21.78, który wyraźnie zaspał na starcie.

Finał "pięćdziesiątki" stał na niesamowicie wysokim poziomie, wszyscy zawodnicy przepłynęli poniżej 22 sekund!