Aż 38 zawodników w brytyjskiej drużynie olimpijskiej

wtorek, 20 marzec 2012. Londyn 2012, Aktualności

Brytyjczycy ogłosili reprezentację kraju wyłonioną podczas zawodów British Gas Swimming Championships, które odbyły się w Londynie na przełomie 3-10 marca na nowym olimpijskim obiekcie London Aquatic Centre.

W składzie drużyny olimpijskiej znajdzie się aż 38 pływaków - 19 kobiet i 19 mężczyzn.


Kobiety

  • Rebecca Adlington; Bill Furniss; Nova Centurion (400m, 800m stylem dowolnym)
  • Sophie Allen; Sean Kelly; Stockport ITC (200m stylem zmiennym)
  • Georgia Davies; Bud McAllister; Swansea ITC (100m stylem grzbietowym)
  • Eleanor Faulkner; Russ Barber; City of Sheffield (800m stylem dowolnym)
  • Ellen Gandy; Rohan Taylor; Nunawading, AUS (100m, 200m stylem motylkowym)
  • Francesca Halsall; Ben Titley, Loughborough ITC  (50m, 100m stylem dowolnym, 100m stylem motylkowym)
  • Kate Haywood; Rohan Taylor, Nunawading (100m stylem klasycznym)
  • Joanne Jackson; Ben Titley, Loughborough ITC (400m stylem dowolnym)
  • Jemma Lowe; Bud McAllister, Swansea ITC (200m stylem motylkowym)
  • Hannah Miley; Patrick Miley, Garioch SC (200m, 400m stylem zmiennym)
  • Keri-Anne Payne; Sean Kelly, Stockport ITC (10km maraton)
  • Elizabeth Simmonds; Ben Titley, Loughborough ITC (200m stylem grzbietowym)
  • Gemma Spofforth; Martyn Wilby, Florida Gators (100m stylem grzbietowym)
  • Amy Smith; Ian Armiger, Loughboropugh University (100m stylem dowolnym)
  • Stacey Tadd; Graeme Antwhistle, Bath ITC (200m stylem klasycznym)
  • Rebecca Turner; Russ Barber, City of Sheffield (200m stylem dowolnym)
  • Aimee Willmott; Lisa Bates, Middlesborough (400m stylem zmiennym)

Mężczyźni:

  • Craig Benson; Laurel Bailey, Warrender Baths (100m stylem klasycznym)
  • David Davies; Dave Haller, City of Cardiff (1500m stylem dowolnym)
  • Daniel Fogg; Kevin Renshaw, Loughborough ITC (1500m stylem dowolnym)
  • James Goddard; Sean Kelly, Stockport ITC (200m stylem zmiennym)
  • Michael Jamieson; Dave McNulty, Bath ITC (200m stylem klasycznym)
  • Roberto Pavoni; Kevin Renshaw, Loughborough ITC (200m stylem motylkowym, 400m stylem zmiennym)
  • Robert Renwick; Graham Wardell, City of Glasgow (200m, 400m stylem dowolnym)
  • Michael Rock; Sean Kelly, Stockport ITC (100m stylem motylkowym)
  • Joseph Roebuck; Ian Armiger, Loughborough University (200m stylem motylkowym; 200m, 400m stylem zmiennym)
  • Daniel Sliwinski; Sean Kelly, Stockport ITC (100m stylem klasycznym)
  • Liam Tancock; Ben Titley, Loughborough ITC (100m stylem grzbietowym)
  • Andrew Willis; Dave McNulty, Bath ITC (200m stylem klasycznym)

Zakwalifikowani do sztafet:

  • Kobiety:  Caitlin McClatchey, Jessica Lloyd
  • Mężczyźni: Robert Bale, Adam Brown, Simon Burnett, Ross Davenport, James Disney May, Craig Gibbons, Ieuan Lloyd

Nasi Partnerzy