Aktualności Pływackie

Fizyka Sportu 2 - zaproszenie na wykład z udziałem Otylii Jędrzejczak

wtorek, 31 maj 2016. Aktualności

Fizyka Sportu 2 - zaproszenie na wykład z udziałem Otylii Jędrzejczak

Fizyka Sportu to projekt wykładów, który ma na celu popularyzację nauk ścisłych poprzez prezentację ich zasad na przykładzie różnych dyscyplin sportowych. W tym roku gościem specjalnym będzie Mistrzyni Olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak! Podczas spotkania nastąpi wymiana spostrzeżeń: naukowca, który fizyką zajmuje się na co dzień oraz sportowca, dla którego pływanie to chleb powszedni.

Współautor sukcesu Anny Dowgiert dzieli się swoją wiedzą [WIDEO]

Napisał Adam Osiński wtorek, 03 listopad 2015. Aktualności, Wideo

Współautor sukcesu Anny Dowgiert dzieli się swoją wiedzą [WIDEO]

Niespełna rok przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie, główny trener grupy sprinterskiej Śląska Wrocław - Adam Rzeczkowski zdecydował się na zmianę techniki pływania u swojej najlepszej sprinterki – Anny Dowgiert. Była to o tyle trudna decyzja, albowiem zawodniczka ta specjalizowała się wówczas w stylu motylkowym i nie była powszechnie brana pod uwagę jako przyszła olimpijka w sprincie kraulowym. Do jej treningu włączono trenera specjalizującego się w korekcie i optymalizacji techniki pływania - Bartosza Staneckiego. Pół roku intensywnej i wytężonej pracy nad techniką oraz zastosowanie nowych ruchów kraulowych w codziennym treningu zaowocowały wypełnieniem minimum olimpijskiego, dzięki czemu Ania jako jedyna sprinterka w kraju reprezentowała nasz kraj na IO w Londynie.

Stało się to za sprawą opanowania techniki i synchronizacji kraula nazywanego powszechnie "kajakiem".

BCT Gdynia Marathon 2014 - ruszyły zapisy na zawody!

czwartek, 22 maj 2014. Aktualności

BCT Gdynia Marathon 2014 - ruszyły zapisy na zawody!

Na początku sierpnia, po raz trzeci w historii, najlepsi pływacy długodystansowi świata, poza rywalizacją między sobą, zmierzą się z ekstremalnymi warunkami panującymi na wodach otwartych Zatoki Puckiej. Ponad 20 kilometrowa trasa BCT Gdynia Marathon 2014, wiodąca z Helu do Gdyni ponownie stanie się areną rozgrywki między olimpijczykami, mistrzami świata oraz Europy. Wyścigowi głównemu towarzyszyć będą również zawody OPEN, rozgrywane na wiodącym wzdłuż plaży miejskiej w Gdyni dystansie 2950 m, na starcie których stanie do 150 zawodników.

VII Międzynarodowe Sympozjum "Science and Swimming"

czwartek, 22 maj 2014. Aktualności

VII Międzynarodowe Sympozjum

Zakład Teorii i Metodyki Pływania Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ma zaszczyt zaprosić pracowników naukowych, trenerów i studentów zainteresowanych szeroko rozumianą aktywnością ruchową w środowisku wodnym w kontekście biologicznym i humanistycznym do udziału w VII Międzynarodowym Sympozjum "Science and Swimming".

Jacek Miciul podzieli się wiedzą wartą milion dolarów!

piątek, 28 marzec 2014. Aktualności

Jacek Miciul podzieli się wiedzą wartą milion dolarów!

Akademia Trenerów Pływania wraz z Polskim Portalem Pływackim plywanie.pl ponownie mają okazję zaprosić wszystkich głodnych najsmaczniejszej wiedzy na przepyszne szkolenie. Tym razem wiedzą wartą milion dolarów (!) z uczestnikami podzieli się Jacek Miciul - trener Radosława Kawęckiego, najlepszego polskiego pływaka ostatnich lat, medalisty mistrzostw świata i Europy.

Nasi Partnerzy